Український експорт в агросекторі: обсяги ростуть зараз і в перспективі

exportУкраїна продовжить нарощувати обсяги виробництва і експорту зернових культур. Планується, що до 2020 року на полях нашої країни будуть збирати до 92 млн т, з них на експорт відправлять 62 млн т. Цей прогноз належить Миколі Горбачову, президенту Української зернової асоціації. Він озвучив його на конференції Grain & Maritime days в Одесі. У своїх підрахунках, фахівці асоціації спиралися на показники врожайності, обсяги виробництва зернових і розміри площ під посів за останні 20 років.

«На основі елементарного статистичного методу приросту ми зробили прогноз на наступні 4 роки. Виробники зможуть досягти цих показників, якщо існуюча динаміка збережеться», – прокоментував Микола Горбачов. Він також додав, що зростання врожайності залежить також від вдосконалення технологій. Крім того, експерт прокоментував прогнози по видам зернових. За його словами, пшениця збереже лідерські позиції, збільшиться обсяг вирощування сої та кукурудзи, знизиться кількість вирощуваного ячменю.

За підсумками січня-березня 2017 року український аграрний експорт збільшився на 38,6%. У грошовому співвідношенні це склало 4,56 млрд доларів США – на 1,23 млрд більше, ніж за три перших місяці 2016 року. Цю інформацію опублікував Держстат.

Варто відзначити, що збільшення експорту спостерігається по всіх групах агротоварів. Зокрема, основою зростання стали великі поставки соняшникової олії (315,7 млн ​​доларів США), соєвих бобів (225,9 млн), кукурудзи (140,4 млн), цукру (11,63 млн), пшениці (110,6 млн), ячменю (65,8 млн).

Ключовими торговими партнерами України в агросекторі залишаються країни Азії – вони закуповують 44,4% від загального обсягу експорту. В країни Євросоюзу йде 28,6%, в Африку – 18%. Зокрема, тільки в квітні 2017 року Україна експортувала 1,2 млн т пшениці. З нового сезону український експорт пшениці зріс на 11% (в порівнянні з періодом минулого маркетингового року).

Єгипет є основним ринком для української пшениці після падіння попиту в Індії. У квітні на єгипетський ринок пішло 553 тис. т української пшениці. Це 46% від усіх відвантажень на експорт за означений період.

Також помітне збільшення поставок пшениці з України спостерігається на турецькому ринку. Обмеживши імпорт пшениці з Росії, Туреччина закупила 113 тис. т пшениці з України. В цілому з початку 2016/2017 маркетингового року з українських портів в турецькі пішло 140 тис. т пшениці – на 25% більше, ніж за весь минулий сезон в цілому.