Українська і грузинська залізниці створять спільне підприємство, – Володимир Омелян

Українська і грузинська залізниці створять спільне підприємство. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу, який відбувся 16 вересня 2016 року. Коментуючи підсумки візиту до Батумі, Володимир Омелян наголосив, що відновлення статусу транзитної держави – ключове завдання для України: «Наше завдання – максимально використовувати транзитний потенціал України. В Грузії ми підписали Угоду про організацію прямого міжнародного залізничного сполучення через порти України та Грузії, що є важливим кроком з огляду на розвиток Нового Шовкового шляху. Аналогічний проект угоди ми наразі розробляємо і з болгарською стороною».

Коментуючи результати двосторонніх зустрічей, Володимир Омелян заявив, що під час зустрічі з Першим Віце-Прем’єр- міністром, Міністром економіки та сталого розвитку Грузії Дмітрієм Кусмішвіллі була висловлена спільна ідея щодо створення спільного підприємства між українською та грузинською залізницями: «Ми домовилися про дві ключові речі. По-перше, висловлена спільна ідея, і вона вже підтримана Укрзалізницею, щодо створення спільного підприємства між українською залізницею і залізницею Грузії. Вже направлено звернення до китайської сторони та до інших приватних партнерів щодо паромної переправи між портом Іллічівськ і Грузією. Ми вважаємо, що це принесе стабільність на ринку паромного сполучення, створить належні конкурентні умови та прибере будь-які зловживання щодо ціноутворення.

По-друге, підняли питання про зниження портових зборів, в першу чергу, щодо паромного сполучення», – зазначив Володимир Омелян.